Veebipõhine õpe

Palgaarvestusprogrammide “ MERIT PALK”, “TAAVI PALK” ja “PERSONA (palgamooduli)” toimimistest ülevaate andmine


 • Veebipõhine õpe
 • Päevane õpe
 • 08.05.2024
 • 10.00-18.00
 • 8 akadeemilist tundi veebipõhist õpet
 • Täiskasvanute Koolituskeskuse tõend
 • Veebikoolitus
 • Eesti keel

69 + km €

49 + km €
Koolitajad:
Annika Traks, Anne-Liisi Pärelson, Sirli Vaher

KOOLITUSE EESMÄRK: koolituse lõpuks on koolituse läbinud isikud omandanud teoreetilised oskused ja teadmised palgaarvestusprogrammide – “ Merit Palk”, “Taavi Palk” ja “Persona (palgamooduli)”  kasutamisest, mh saavad nad ülevaate nende võimalustest ja tugevustest ning oskuse võrrelda neid programme üksteisega.

MIKS JUST PROGRAMMID: “ MERIT PALK” , “TAAVI PALK”, “PERSONA (palgamooduli)” programmide tutvustused?

Merit Palk on pilvepõhine programm – 24/7 ligipääs, igas seadmes ja igal pool. On olemas otseühendused pankadega, Maksu- ja Tolliametiga, API liidestus teiste tarkvaradega; 100% paberivaba palgaarvestuse tegemise võimalus; selged ja informatiivsed palgateatised ning maksumäärad uuenevad automaatselt – maksuarvestus alati 100% õige. Tagatud on tasuta klienditugi.

Taavi Palk on tänu ettevõtte pikaajalisele arenduskogemusele ja suurele hulgale klientidele omandanud väga laia funtsionaalsuse ning on alati kooskõlas Eestis kehtiva palgaarvestust puudutava pidevalt muutuva seadusandlusega. Oma populaarsuse on Taavi Palk saavutanud lisaks ka tänu väga heale ja operatiivsele klienditoele. Olemas on automaatliidesed teiste tarkvaradega, näiteks pangaliidesed ja liidesed erinevatesse finantstarkvaradesse, samuti liides Maksu – ja Tolliametiga. Programmis on väga suur hulk erinevaid aruandeid,  mida saab eksportida Excelisse või Word-i. Programmi tugevuseks on paindlikkus vajadusel lisada programmi keerukaid mittestandardseid kliendipõhiseid erilahendusi.

Persona on lihtne ja loogiline kõiki peamiseid personali- ja palgaarvestuse (personali-, tööaja- ja palgaarvestus) funktsioone kattev tarkvara. Persona on eestlaste poolt Eesti turu jaoks loodud  (koos eestikeelse abivalmis kasutajatoega) ning on turul olnud üle 25 aasta. Personal on veidi üle 200 rahuloleva kliendi (ca 42 000 töötaja andmed). Nende soovitusindeks on päris kõrge (+32). Persona on pilvepõhine valmistarkvara, mis teeb programmi juurutamise kiireks ja lihtsaks ning tänu erinevatele seadistustele on see hõlpsasti kasutatav pea igas ettevõttes. Iga nädal teostatakse programmis uuendusi, mis on kõigile klientidele tasuta kättesaadavad ning programm on liidestatud riiklike andmekogude ning enim levinud tarkvaradega. Tänu avalikule API-le saab Personat liidestada mistahes programmiga.

KOOLITUSELE ON OODATUD ISIKUD, KES:

 • soovivad omandada teoreetilisi oskusi ja teadmisi ” Merit Palk”, “Taavi Palk”  ja “Persona (palgamooduli)” palgaarvestusprogrammide kasutamiseks (ettevõtete juhid, töötajad, füüsilisest isikust ettevõtjad jms huvilised).
 • raamatupidajad, palgaarvestajad, kes soovivad täiendada oma olemasolevaid teadmisi ja oskusi.

Koolituse programm on leitav siit

Täpsem koolituse informatsioon on õppekavas

Koolitusel läbitakse järgmised teemad:

 • Programmide tutvustus, seadistus ja programmiga töötamise põhitõed
 • Maksumäärade tabel
 • Palgaarvestusperioodide seadistus (avanss, vahearvestus, lõplik arvestus)
 • Tasuliikide tabel, algoritmid
 • Töötajate nimekiri – töötaja kaart
 • Tasude sisestamine- lisatasud ja püsitasud
 • Pensionikindlustusmakse kinnipidamine ja liitumise kontroll pensionikeskusest
 • Dokumendid ja aruanded: Palgalipik, Palgaleht, Maksuaruanded ja tõendid , Statistika aruanded, Töötuskindlustusmakse ja Sotsiaalmakse tulutõend ja hulk teisi palgaarvestuses vajalikke aruandeid tasude, kinnipidamiste ja maksude kohta
 • Palgalipikute saatmine meiliga töötajatele (ükshaaval, masspostitusena – Postitaja)
 • Allüksuste, analüütikakoodide, elukohtade, pankade jms. abiregistrid.
 • Seotus kõigi Eestis levinud pangaprogrammidega ja finantstarkvaradega

Koolituse läbinu:

 • mõistab kõne all olevate programmide üldiseid toimimispõhimõtteid – nt kuidas luua ettevõttele keskkond ja seda seadistada;
 • teab millistele ettevõtetele on kõne all olevad palgaarvestusprogrammid suunatud;
 • tunneb olulisi võimalusi, kuidas kõne all olevad palgaarvestusprogrammid aitavad parandada raamatupidaja, palgaarvestaja või ettevõtja töökorraldust.

 

Annika Traks

Programmi Merit Palk koolitaja

Annika Traks on Merit Tarkvara AS finantsjuht ja palgaarvestaja ning Merit Palga arenduskonsultant.

Anne-Liisi Pärelson

Programmi TAAVI Palk koolitaja

Anne-Liisi Pärenson on pikaajalise ja laialdase kogemusega Taavi Tarkvara OÜ majandustarkvara konsultant. Lisaks programmile TAAVI Palk annab ta konsultatsioone ta ka teiste TAAVI toodete teemal ning tegeleb tarkvaraarendusega.

Sirli Vaher

Sirli Vaher

Programmi Persona (palgamooduli) koolitaja

Sirlil on 20 aastat kogemust personali-ja palagaarvestuse valdkonnast. Ta on olnud ise palgaarvestaja tootmises, juurutanud erinevaid programme eresektori ettevõtetes, kirjutanud avaliku sektori personali-ja palgaarvestuse regulatsioone, koolitanud ja nõustanud erinevaid ettevõtteid selles valdkonnas ning vedanud etapiliselt nii riigiasutuste kui ka Tallinna linnaorganisatsiooni personali-ja palgaarvestuse tsentraliseerimist. Täna on Sirli Persona tooteomanik ning hoiab ja arendab koos oma meeskonnaga Persona programmi.

  Osaleja andmed


  Arve andmed


  Koolituse maksumus: koolituse soodushind ühele osalejale kuni 22.04.2024 on 49 eurot + km (tavahind on 69 eurot + km). 

  Isikutele, kes tulevad kahekesi lisa-allahindlus 10%!  Info jagamisel Facebookis lisandub hinnasoodustus 3 eurot, millest palume meid ühtlasi teavitada arve koostamisel. Kasutada saab ühte soodustust korraga. 

  Kursusele registreerimisel palume ettemaksu 10%!

  Tasumine osamaksetena: kursuste eest on võimalik soovi korral tasuda mitmes osas, millest lõpphind ei muutu. Esimene osamakse peab olema tasutud enne koolituse algust ja viimane osamakse nädal aega enne koolituse lõpukuupäeva.

  Lisainformatsioon: Täiskasvanute Koolituskeskuse majandustegevusteate nr on 214272 (varasem nr oli 201221). Eraisikutele tagastab Maksu-ja Tolliamet tuludeklaratsiooni esitamisel 22% kursuse tasust.