Aile Nõupuu

Aile Nõupuu

Aile tegutseb enamasti koolitaja, fotograafi ja kujundajana. Tema põhilised koolitusvaldkonnad on tooteturundus ja fotograafia, mille käigus viib ta läbi Canva koolitusi, õpetab veebilehtede loomist, sotsiaalmeedia turundust ja korraldab erinevaid fotokursusi.

Arendusjuhi tööd tegi Aile 17 aastat ning siis oli tema üheks põhiliseks tööülesandeks turundus- ja müügitöö, sealhulgas turundusmaterjalide kujundamine, veebilehtede haldamine ja sotsiaalmeedia turundus. Kümmekond aastat tagasi täiendas ta oma oskusi EKA Avatud Akadeemias kujundusgraafika alal. Sellest ajast on tal pikaajalised kogemused Adobe Illustratori ja Photoshopi programmidega. Nii turundus- kui kujundusoskused on Ailele väga palju kasuks tulnud Canva keskkonna tundmaõppimisel, kasutamisel ja õpetamisel. 

Fotograafia on Aile suur hobi ja võimalus end loominguliselt väljendada. Algteadmised fotograafiast sai Aile Haapsalu Rahvaülikoolist. Aile õpetab fotograafiat ja tooteturundust ka Haapsalu Kutsehariduskeskuses erinevate erialade täiskasvanuõppes. 

Viimased 11 aastat on Aile olnud täiskasvanute koolitaja ning omab täiskasvanute koolitaja 7. taseme kutsetunnistust. 2022. aastal sai Aile tunnustuse Läänemaa Aasta koolitaja ja vabariiklikult Aasta koolitaja eripreemia.