Elena Lass

Elena Lass

Palgaarvestuse ja tööõiguse kursuse lektor Elena Lass on lõpetanud 2011. aastal Tallinna Tehnikaülikooli ärinduse eriala, kus spetsialiseerus finantsarvestuse valdkonnale. 2013. aastal astus ta Tartu Ülikooli õigusteaduskonda, kus lõpetas magistratuuri 2016. aastal.

Palgaarvestuse praktilisi kogemusi omandas ta audiitorbüroos BDO Eesti AS, kus vastutas viie aasta vältel palgaarvestuse klientide tööde teostamise eest. Seal tegi ta muuhulgas näiteks sellise suurkliendi nagu Skype Technologies töötajate palgaarvestust. Seejärel asus Elena juristina tööle audiitorbüroo Deloitte juurde asutatud advokaadibüroosse Deloitte Legal, kus ta oli samuti seotud mitmete tööõiguse valdkonna klienditöödega. Hetkel töötab Elena Advokaadibüroos Pohla & Hallmägi juristina, kus lahendab samuti klientide tööõiguse alaseid küsimusi ning vaidlusi.

Elena on pidanud aastast 2012 tööõiguse ja palgaarvestuse loenguid ja seminare Tallinna Tehnikaülikooli finantsarvestuse instituudi juures.

Lisaks Elena on esinenud näiteks Tallinna Konverentside, Raamatupidajate Kogu jt poolt korraldatud konverentsidel ja koolitustel. Elena avaldanud mitmeid tööõigust ja palgaarvestust puudutavaid artikleid erinevates erialastes ajakirjas, näiteks ajakirjades MaskuMaksja, Personalipraktik ja teistes. Elena liitus Täiskasvanute Koolituskeskusega 2013. aastal.