Veebipõhine õpe

Põhivarade ja kinnisvarainvesteeringute sisendkäibemaksu ümberarvestus teoorias ja praktikas


 • Veebipõhine õpe
 • Päevane õpe
 • 18.04.2024
 • 10.00-13.15
 • 4 akadeemilist tundi
 • Täiskasvanute Koolituskeskuse tõend
 • Veebikoolitus
 • Eesti keel

129 + km €

99 + km €
Koolitaja:
Tõnis Elling

Põhivara ja kinnisvarainvesteeringu sisendkäibemaksu periood on 5 või 10 aastat. Juhul kui seda mitte-korrektselt teha, siis sellel võivad olla kulukad maksutagajärjed. Samuti on ümberarvestust õigesti tehes võimalus arvestatav hulk raha kokku hoida.

Koolitusel räägime põhivara ja kinnisavarainvesteeringute sisendkäibemaksu arvestuse ja ümberarvestuse põhimõtetest, vajadusest, eesmärkidest ning metoodikast. Teoreetilisele ülevaatele järgnevad praktilised harjutused, mida lahendatakse koos ja kommenteeritakse lektori (käibemaksueksperdi Tõnis Elling) poolt. Ülesanded puudutavad nii sõiduautode kui ka kinnisasja sisendkäibemaksu ümberarvestuse erinevaid olukordi.

Koolituse eesmärgiks on anda põhjalik ülevaade erinevate põhivarade ja kinnisvarainvesteeringute sisendkäibemaksu ümberarvestusest. Selgitada selle vajadust, põhjust ja levinumaid vigu.

Koolitusel käsitletakse järgmisi teemasid:

10.00-11.30 Põhivara sisendkäibemaksu arvestuse ja ümberarvestuse põhimõtted ning vajadus.

11.45-13.15 Kinnisvara ja kinnisvarainvesteeringu sisendkäibemaksu arvestus ja ümberarvestus.

Teoreetilisele ülevaatele järgnevad praktilised harjutused, mida lahendatakse koos ja kommenteeritakse lektori (käibemaksueksperdi Tõnis Elling) poolt. Ülesanded puudutavad nii sõiduautode kui ka kinnisasja sisendkäibemaksu ümberarvestuse erinevaid olukordi.

Ülaltoodud teemade juures tuuakse välja asjakohast kohtupraktikat.

Koolituse läbinud kuulaja teab põhivara sisendkäibemaksu ümberarvestamise põhitõdesid ja meetodeid. Oskab iseseisvalt teha kergemaid ümberarvestuse ülesandeid.

Tõnis Elling

Tõnis Elling

Tõnis Elling on maksundusega tegelenud üle 21 aasta. Tõnise esimene tööalane kokkupuude valdkonnaga oli 1999. aastal, kui ta asus tööle Tallinna Juriidiliste Isikute Maksuametisse. Ametnikukarjäärile järgnes õppejõutöö Sisekaitseakadeemia Finantskolledžis (2005-2018), kus ta õpetas tulevastele maksu- ja tolliametnikele erinevaid maksundusaineid. Tõnis on spetsialiseerunud peaasjalikult kaudsetele maksudele (käibemaks, aktsiisid). Alates 2009. aastast teeb Tõnis lisaks maksunõustaja tööd rahvusvahelises nõustamisettevõttes Grant Thornton Rimess OÜ. Alates 2015 töötas Tõnis Leinonen OÜ nõustamisüksuse juhina ja pärast seda Deloitte Advisory AS-i juhtiva maksunõustajana.

Praegu töötab Tõnis Ernst & Young Baltic AS juhtiva maksunõustajana, õpetab Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas maksundust ning loeb Tallinna Majanduskoolis käibemaksukursust.

  Osaleja andmed


  Arve andmed


  Koolituste soodushind kuni 02.04.2024 on 99 eurot + km, tavahind on 129 eurot + km.

  Muu asjakohane info: hind sisaldab materjale ja koolituse lõpus väljastatavat tõendit!

  Isikutele, kes tulevad kahekesi lisa-allahindlus 10%!  Info jagamisel Facebookis lisandub hinnasoodustus 3 eurot, millest palume meid ühtlasi teavitada arve koostamisel. Kasutada saab ühte soodustust korraga. 

  Koolitusele registreerimisel palume ettemaksu 10%!

  Väljund: Täiskasvanute Koolituskeskuse tõend.

  Lisainformatsioon: Täiskasvanute Koolituskeskuse majandustegevusteate nr on 214272 (varasem nr oli 201221). Eraisikutele tagastab Maksu-ja Tolliamet tuludeklaratsiooni esitamisel 22% kursuse tasust.