Veebipõhine õpe

ChatGPT rakendamine raamatupidamises ja finantsjuhtimises


 • Veebipõhine õpe
 • Päevane õpe
 • 22.09.2023
 • 10.00-16.15
 • 6 akadeemilist tundi veebipõhist õpet
 • Täiskasvanute Koolituskeskuse tunnistus või tõend
 • Veebikoolitus
 • Eesti keel
Koolitaja:
Priit Kallas

KOOLITUSE EESMÄRK: koolituse eesmärk on saada teadmisi, et vähendada ajakulu nendele raamatupidamise alastele töölõikudele, mida saab juba täna tehisintellekti abil ära teha.

NB! KOOLITUS TOIMUB VEEBIPÕHISELT, KUS OSALEJAL ON VAJALIK ARVUTI JA INTERNETIÜHENDUSE OLEMASOLU.

MIKS KOOLITUS ON VAJALIK ?

ChatGPT veebipõhise liidese abil saab optimeerida mitmeid raamatupidamise tegevusi, keskendudes suhtlusele, töötajate juhendamisele ja toetamisele. ChatGPT on tehisintellekti (AI) tööriist, mis on abiks suhtluse ja dokumentatsiooni loomisel raamatupidamises ja finantsjuhtimises. Küsimus on, kuidas ChatGPT-d maksimaalselt kasutada, et suurendada oma töö efektiivsust ja suhtluse selgust? Pakume praktilist koolitust, kus saate õppida, kuidas kasutada ChatGPT tehisintellekti võimeid oma produktiivsuse suurendamiseks. 

KOOLITUSELE ON OODATUD EELKÕIGE ettevõtete finantsjuhid ja raamatupidajad.

Täpsem koolituse informatsioon on õppekavas.

NB! Täiskasvanute Koolituskeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

EESMÄRK: koolituse eesmärk  saada teadmisi, et vähendada ajakulu nendele  raamatupidamise alastele töölõikudele, mida saab juba täna tehisintellekti abil ära teha.

Koolitusel käsitletavad teemad:

 1. Raamatupidamispõhimõtete selgitamine: Ettevõtte majandustehingud, nende mõju bilansile, raamatupidamisdetailid, amortisatsioonimeetodid jne. ChatGPT võib selgitada neid mõisteid ja põhimõtteid, et aidata töötajatel ja juhtkonnal neid mõista ja rakendada.
 2. Kommunikatsiooni toetamine: ChatGPT võib aidata genereerida kirjavahetuse malle, mis lihtsustavad raamatupidamisega seotud suhtlust.
 3. Juhendite ja KKK loomine: ChatGPT saab aidata välja töötada juhiseid ja KKK-d, mis aitavad töötajatel mõista raamatupidamisega seotud protsesse ja nõudeid.
 4. Palga- ja maksuarvestuse selgitamine: ChatGPT võib aidata selgitada palkade ja maksude arvestamise protsesse, sealhulgas palgaga seotud maksude, puhkusekohustise ja palgaarvestuse korraldamise ning dokumenteerimise nüansse.
 5. Ostutehingute arvestuse selgitamine: ChatGPT võib aidata selgitada ostutehingute arvestuse põhimõtteid ja vastata sellega seotud küsimustele.
 6. Aruandevormide koostamine: ChatGPT võib anda nõu ja selgitusi aruandevormide koostamise osas, sealhulgas majandusaasta aruande, kasumiaruande ja rahavoogude koostamise.
 7. Põhivara ja immateriaalse põhivara arvestuse selgitamine: ChatGPT võib aidata selgitada põhivara ja immateriaalse põhivara arvestamise põhimõtteid ning nende amortiseerimist.
 8. Maksude optimeerimise nõuanded: Kuidas kasutada ChatGPT-d, et selgitada ülevaateid juhtkonnale, kuidas oma tegevust nii korraldada, et maksimaalselt ära kasutada seadusest tulenevaid võimalusi maksukoormuse vähendamiseks.
 9. Lepingute erisuste selgitamine: ChatGPT võib aidata selgitada töölepingute, käsunduslepingute ja töövõtulepingute erisusi.
 10. Aruandluse ja auditeerimise selgitamine: ChatGPT võib aidata selgitada aruandeperioodi bilansi ja kasumiaruande koostamist, reguleerimis- ja lõpetamiskandeid, vara ja kohustuste hinnangute mõju, arvestuspõhimõtte muutusi ja olulisi vigu, aruande lisasid, audiitorkontrolli kohustuslikkuse kriteeriume ja raamatupidaja rolli auditeerimisprotsessis.

Koolituse tulemusena on osalejatel ülevaade sellest, milliseid raamatupidamise alaseid töölõike saab tehisintellekti abil kiiremini ja produktiivsemalt ära teha. Tehisintellekt ei tee raamatupidamist, aga aitab optimeerida kaasnevaid tegevusi nagu aruannete tekstide kirjutamine, juhendid, nõuended ja selgitused ettevõtte juhtidele ja töötajatele.

Priit Kallas

Priit Kallas

Priit on Dreamgrow digiagentuuri asutaja ja strateeg. Ta tegeleb internetiturundusega aastast 1996. Priidu igapäeva töö on panna veebilehed kasumit tooma. SEO, sisuturundus, Facebooki ja Google reklaamid, analüütika, on tegevused, millega ta pidevalt kokku puutub.

Oma karjääri jooksul on ta teinud koostööd mitmete Eesti tippbrändidega nagu Telia, Nordea, EAS, Eesti Energia, If Kindlustus, Peugeot, Postimees, Tartu Ülikool ja paljud teised. Tema käe alt on läbi käinud kampaaniad, mis on suunatud nii Eestisse kui ka välisriikidesse Euroopas ja Ameerikas. Priit on EASi ja Loomeinkubaatori ärimentor.

Lisaks praktilisele tööle klientide ja oma ettevõtete turundamisel on Priit viimase 15 aasta jooksul koolitanud tuhandeid turundajaid rohkem kui 500 koolituse, töötoa ja konverentsi ettekandega.

Priit avaldanud üle 1500 artikli, video ja podcasti. Seda materjali on lugenud, kuulanud ja vaadanud üle 12 miljoni inimese nii Eestis kui maailmas.

Priit on ka Äripäeva raadio saatejuht ja toob teieni Eesti turundajate kogemusi saates “Digiturunduse praktikum.”

  Osaleja andmed


  Arve andmed


  Koolituste soodushind kuni 08.09.2023 on 249 eurot + km, tavahind on 269 eurot + km. 

  Muu asjakohane info: hind sisaldab materjale ja koolituse lõpus väljastatavat tõendit!

  Isikutele, kes tulevad kahekesi lisa-allahindlus 10%!  Info jagamisel Facebookis lisandub hinnasoodustus 3 eurot, millest palume meid ühtlasi teavitada arve koostamisel. Kasutada saab ühte soodustust korraga. 

  Koolitusele registreerimisel palume ettemaksu 10%!

  Väljund: Täiskasvanute Koolituskeskuse tõend.

  Lisainformatsioon: Täiskasvanute Koolituskeskuse majandustegevusteate nr on 214272 (varasem nr oli 201221). Eraisikutele tagastab Maksu-ja Tolliamet tuludeklaratsiooni esitamisel 20% kursuse tasust.